مسابقات پرش با اسب «جام سیرنگ» برگزار شد

مسابقات پرش با اسب «جام سیرنگ» برگزار شد

رقابت های پرش با اسب «جام سیرنگ» طی روزهای ششم تا نهم تیرماه ۱۴۰۲ در مجموعه سوارکاری کاظمیان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی گروه کارخانجات سیرنگ، اسب‌ها در رکاب صاحبان‌شان بر فراز مانع‌ها به پرواز درآمدند و حاضران در محل برگزاری رقابت‌ها از هر جهش به وجد آمدند. مجموعه سوارکاری کاظمیان مشهد در روز آدینه، محل برگزاری یک دوره رقابت‌های پرش با اسب بود؛ مسابقاتی که نه‌تنها با استقبال چشمگیر سوارکاران بلکه با حضور قابل‌توجه تماشاگرانی همراه بود که ترجیح دادند روز جمعه‌ی خود را در پیست سوارکاری به تماشای نمایش پرواز اسب‌ها بنشینند. این مسابقات برای اولین‌بار با عنوان «جام سیرنگ» به میزبانی مشهد برگزار و در پایان چهره نفرات برتر و اسب‌های برنده مشخص شد. پیکارهایی که فارغ از نتیجه، جذابیت‌های نمایشی ویژه‌ای برای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی داشت. ۳۰۰ سوارکار در این دوره‌ی مسابقات در ۴ رده سنی با یکدیگر رقابت کردند؛ رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان که طی آن در ۲۰ رده مختلف ورزشی با هم پیکار کردند. جمعه و همزمان با روز پایانی مسابقات، قریب به ۲هزار نفر از نزدیک مسابقات را تماشا کردند و شاهد نمایش دلچسب سوارکارانی بودند که به گواه اکثر کارشناسان، سطح این مسابقات را تا حد ملی بالا برده بودند.

حضور پرشور تماشاگران یکی از نقاط قوت این دوره از مسابقات، استقبال چشم‌گیر هواداران بود. علاقه‌مندان به سوارکاری در طول مسابقات، حضور پرشوری روی سکوها داشتند و رقابت جذاب ورزشکاران را از نزدیک تماشا کردند. خانم جعفرزاده که به گفته خودش از علاقه‌مندان به اسب سواری است و چند باری هم در باشگاه‌های مشهد تجربه سوارکاری را داشته درخصوص فضای حاکم بر مسابقات گفت: از طریق بیلبوردهای سطح شهر از برگزاری این مسابقات مطلع شدم و تصمیم گرفتم آخر هفته به همراه خانواده به این مجموعه بیایم و مسابقات را از نزدیک ببینم. فضایی که ایجاد شده بود از هر لحاظ ایده‌آل بود و در کنار رقابت جذابی که وجود داشت باید از حرکت قشنگ اسپانسرها هم قدردانی کنیم. علیرضا یکی دیگر از تماشاگرانی بود که برای دیدن این مسابقات در مجموعه ورزشی کاظمیان حاضر شده بود و درخصوص این تورنمنت گفت: من پیش از این چند نوبت، مسابقات اسب‌سواری را از نزدیک دیده بودم و امروز این فرصت دست داد تا جام سیرنگ را از روی سکوها ببینم. تیم مشهد در سال‌های گذشته در سطح ایران عنوان قهرمانی داشت و من امیدوارم با توجه به قهرمانانی که در این پیست دیدم، یک‌بار دیگر در مسابقات کشوری، پرچم مشهد را روی سکوها ببینیم.

اسپانسرینگ مسابقات در حد کشوری گروه کارخانجات سیرنگ در این دوره از مسابقات به‌عنوان اسپانسر اصلی حضور داشت. حضور میهمانان کشوری در کنار سلبریتی‌ها و هنرمندان در حاشیه این مسابقات، جزو اتفاقاتی بود که سطح برگزاری این بازی‌ها را در حد کشوری بالا برد. خانم لیلا اوتادی که این روزها با سریال نیوکمپ در شبکه نمایش خانگی می‌درخشد، در روز پایانی به‌عنوان مهمان حاضر شد و جوایز نفرات برتر را نیز اهدا کرد.

قهرمانی مرتضایی در جدی‌ترین رقابت مسابقات پرش با اسب در رده بزرگسالان، عصر جمعه برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این بخش، جذاب‌ترین صحنه‌های مسابقه را رقم زدند. در این قسمت که به‌نظر می‌رسید رقابت اصلی بین جواد امامی و حامد مرتضایی باشد، این مرتضایی بود که با یک سوارکاری بی‌نقص موفق شد رقیب نامی‌اش را شکست دهد و کاپ قهرمانی این مسابقات را به نام خودش حک کند. جواد امامی که با دو اسب در این مرحله حاضر شده بود، در سواری دومش از روی اسب سقوط و شوک بزرگی به مسابقات وارد کرد اما پس از دقایقی درمیان تشویق هواداران و بدون مشکل از زمین خارج شد.

ازمن بپرس... مشاوره خرید(واحد صادرات)
ازمن بپرس... مشاوره خرید(واحد صادرات)